Categories
Видео Клубни новини Сектор "Б" Шампионат

Подкрепа за „Левски“ след загубата във Враца

„Ботев“ (Враца) победи „Левски“ с 2:0 в двубой от втория кръг на шампионата. В 5-та минута Дориан Бабунски даде преднина на домакините, а в 58-ата отново той удвои.

Футболистите на „Левски“ нямаха чисти положения до 20-та минута и не успяваха да достигнат до ситуация за гол пред вратата на Красимир Костов.

В 21-та минута Билал Бари вкара топката във вратата на „Ботев“ след центриране от пряк свободен удар. Нападателят обаче бе зад защитата и бе отсъдена засада. Впоследствие проверката с ВАР потвърди правотата на съдийското решение.

Мирослав Маринов застраши вратата на „Левски“ в 33-та минута, когато Христос Шелис сбърка при изнасянето на топката. Маринов пресече паса и напредна. Изстрелът му бе добър, но Михайлов плонжира и изби в ъглов удар.

„Сините“ получиха правото да изпълнят дузпа в 38-та минута. Здравко Димитров бе свален на тревата след контакт с Мартин Николов. Съдията не отсъди нищо, но получи помощ от ВАР, след което даде 11-метров наказателен удар. Борислав Цонев застана зад топката, но Красимир Костов реагира и спаси неговия удар.

В началото на втората част Борислав Цонев напусна контузен за сметка на Андриан Краев.

В 58-та минута Георги Александров извърши фаул срещу Бабунски в наказателното поле. Станимир Тренчев отсъди 11-метров наказателен удар и потърпевшият реализира за 2:0.

Здравко Димитров опита да намали за „Левски“ в 73-та минута, когато имаше добра възможност от пряк свободен удар, но изстрелът му се отби в стената и излезе в ъглов удар.

До края „сините“ упражниха натиск, но до нови голове не се стигна.

Ботев Враца 2:0 Левски

1:0 Дориан Бабунски (5′)

2:0 Дориан Бабунски (58‘)

Левски: 13. Николай Михайлов (к) – 6. Ивайло Найденов (22. Патрик-Габриел Галчев – 66′), 5. Христос Шелис, 41. Георги Александров, 4. Иван Горанов – 8. Симеон Славчев, 10. Борислав Цонев (89. Андриан Краев – 48′), 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 88. Марин Петков – 79. Мартин Петков

Резерви: 66. Племан Андреев, 2. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 23. Христофор Хубчев, 86. Валери Божинов

Видео Ексклузивно Клубни новини Трансфери

Христос Шелис: Работим здраво всеки ден, за да дадем на феновете това, което заслужават!

Кипърският защитник Христос Шелис даде интервю за ЛЕВСКИ ТВ, в което сподели първите си впечатления от престоя в клуба, привържениците и очакванията му за сезона в България.

Categories

Иван Горанов: Искам да зарадваме привържениците на „Левски“

Защитникът Иван Горанов говори пред ЛЕВСКИ ТВ за очакванията си, свързани с началото на новия сезон. Бранителят се завръща в „Левски“ като преотстъпен за една година от белгийския „Шарльороа“.

Categories
Видео Клубни новини Трансфери

„ПФК Левски“ подписа с Иван Горанов

„ПФК Левски“ подписа договор със защитника Иван Горанов. Бранителят се завръща в тима като преотстъпен за една година от белгийския „Шарльороа“.

Юношата на клуба има зад гърба си 108 мача със синята фланелка, в която е отбелязал 4 гола.

За първия отбор прави дебют на 2 април 2011 г. в шампионатен мач срещу „Видима-Раковски“. През летния трансферен прозорец на същата година преминава в тима на „Берое“, с който подписва договор за срок от три години. С „беройци“ печели Купата и Суперкупата на България за 2013 г.

В края на 2013 г. преминава в „Литекс“, като подписва договор за три години и половина, а през лятото на 2016 г. преминава в „Локомотив“ (Пловдив).

На 13 юни 2017 се завръща в родния „Левски“. Подписва договор за 3 години и се налага като титулярен ляв бранител. На 18 април 2018 отбелязва първия си гол със синята фланелка срещу ЦСКА-София. На 8 август 2018 удължава контракта си с 3 години. Става капитан на „сините“ и получава повиквателна за националния отбор на България, за който дебютира на 6 септември срещу Словения в мач от Лигата на нациите. Превръща се в несменяем титуляр и един от най-постоянните играчи на „Левски“, а през 2020 година преминава в „Шарльороа“, от където се завръща отново при „сините“.

„ПФК Левски“ приветства с добре дошъл отново на „Герена“ Иван Горанов и му пожелава много щастливи мигове със синята фланелка.

Categories

Николай Михайлов: Ще се борим докрай, пистата е дълга!

Вратарят Николай Михайлов продължи договора си с „ПФК Левски“ с една година. Опитният страж говори пред ЛЕВСКИ ТВ за очакванията си, свързани с началото на новия сезон.

Categories

Николай Михайлов преподписа с „Левски“

Вратарят Николай Михайлов продължи договора си с „ПФК Левски“ с една година.

„ПФК Левски“ изказва своето признание и благодарност към Ники, че остана верен на любимия си клуб в един от най-тежките му периоди и му пожелава много бъдещи щастливи мигове със „синята“ фланелка.

Categories

Живко Миланов след „Левски“ – „Славия“ 1:2

„Левски“ отсъпи на „Славия“ с 1:2 на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ в 146-ото издание на най-старото столично дерби. Марин Петков отбеляза във вратата на Светослав Вуцов в 16-ата минута, а в 22-рата минута Емил Виячки изравни. В края на първата част капитанът на „сините“ Радослав Цонев се контузи и бе заменен принудително. В 68-ата минута „Славия“ стигна до обрат в резултата с гол на резервата Калоян Кръстев.

В 6-ата минута дойде първата по-сериозна голова опасност. Радослав Кирилов преодоля Билал Бари и опита шут от далечно разстояние. 16-годишният Пламен Андреев обаче внимаваше и успя да избие встрани.

В 13-ата минута гостите удариха греда. Три минути по-късно „сините“ поведоха с първата си по-сериозна възможност. Билал Бари стреля, но топката се отби от тялото на бранител. След рикошета се озова в Марин Петков, който я прати в мрежата.

В 22-рата минута резултатът бе изравнен. „Славия“ получи пряк свободен удар вдясно от наказателното поле. Последва центриране, а Емил Виячки реализира за 1:1.

Половин час след началото Христофор Хубчев опита силен удар от далечно разстояние, но защитник застана на пътя на топката. Шест минути по-късно Борислав Цонев комбинира с брат си Радослав, който шутира без подготовка, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

Малко преди почивката капитанът Радослав Цонев се контузи и напусна принудително терена. На негово място се появи Мартин Петков.

През втората част двата тима заложиха на здрава битка, а в 68-ата минута „Славия“ поведе с 2:1. Калоян Кръстев бе изведен зад защитата с дълго подаване. Нападателят се озова очи в очи с Андреев и успя да го преодолее.

До края на мача положения не липсваха ои пред двете врати, но до нови голове не се стигна

Левски-Славия 1:2

1:0 Марин Петков 16′

1:1 Емил Виячки 22′

1:2 Калоян Кръстев 68‘

Левски (4-2-3-1): 66. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев (Ивайло Найденов 71′), 5. Христос Сиелис, 41. Георги Александров, 23. Христофор Хубчев – 21. Радослав Цонев – К (Мартин Петков 42′), 8. Симеон Славчев – 19. Билал Бари, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров – 88. Марин Петков (Андриан Краев 71′)

Резерви: 99. Йоан Загоров, 6. Ивайло Найденов, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 79. Мартин Петков, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев