Categories
Видео Клубни новини Лагери

Голът на Бари и контролата с „Бохемианс“ през обектива на ЛЕВСКИ ТВ

„Левски“ и чешкият „Бохемианс“ завършиха при резултат 1:1 в приятелски мач от подготвителния лагер в Турция. „Сините“ поведоха още преди да е изминал четвърт час след гол на Билал Бари, който се възползва от подаване на Цунами. Чехите изравниха секунди след началото на втората част с гол на Роман Квиет.

Левски – Бохемианс 1:1

1:0 Билал Бари 13′

1:1 Роман Квиет 46′

Левски: 66. Пламен Адреев – 91. Драган Михайлович (86′ – 37. Димитър Антонов), 36. Келиан ван дер Каап (46′ – 14. Денис Динев), 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами (71′ – 4. Иван Горанов) – 21. Радослав Цонев (83′ – Николай Архангелов), 8. Андриан Краев – 20. Димитър Костадинов (71′ – 71. Антоан Стоянов), 27. Асен Митков (46′ – 11. Здравко Димитров), 88. Марин Петков (46′ – 22. Патрик-Габриел Галчев) – 19. Билал Бари

Categories

Стоилов: Днес стояхме по-добре организационно

Наставникът на „Левски“ Станимир Стоилов заяви, че отборът се е представил по-добре в двубоя си срещу „Бохемианс“.

„Мисля, че днес стояхме малко по-добре организационно отколкото в мача с „Гурник“. Подобрихме действията в защита, имаме самочувствие и увереност в контрола на топката. Имаме брак в атаката и сериозни проблеми при завършващата фаза. Проблемите ни в този мач, а и напоследък е атаката. В защитата и халфовата линия се справяме добре“, сподели той.

„Беше рисково да пуснем Келиан ван дер Каап. Той беше на 2-3 тренировки, има сериозен потенциал, който трябва да развие. Цунами се включи силно във втори мач, трябва само да се сработи още малко със съотборниците си“, добави треньорът на „сините“.

„Трябва да се насочим към футболисти, които да отговарят на класата на отбора, но и на финансовите изисквания, което е много трудно, Със сигурност няма да взимаме повече защитници, ще опитаме да привлечем някой креативен играч. Засега Филип Кръстев не е наш играч, но не мисля, че има треньор който не го иска. Едва ли ще успеем да привлечем някой футболист в атаката“, завърши Станимир Стоилов.

Categories

„Левски“ преди контролата с „Бохемианс“

Футболистите на „Левски“ проведоха две тренировки в четвъртък. Заниманията включваха основно игри и тактически упражнения.

Георги Миланов и Уелтън се подготвяха отделно от основната група, Гьоко Зайков пропусна и двете тренировки заради травма получена по време на проверката с „Гурник“ завършила 1:1.

В петък, 21 януари е втората контрола на „Левски“ от подготвителния лагер в Турция. „Сините“ излизат срещу чешкия „Бохемианс“ (Прага). Двубоят започва в 15:00 часа и ще се играе на TSS Football Center в Белек.

Виртуален билет за мача може да закупите от ТУК!

Categories

Келиан ван дер Каап пред ЛЕВСКИ ТВ: Не мислих дълго преди да дойда в „Левски“!

„ПФК Левски“ подписа договор със защитника Келиан ван дер Каап. Контрактът с нидерландския футболист за срок от 2,5 години.

Той е роден на 8 ноември 1998 година в Грьонинген (Нидерландия). Юноша е на „Марум“, като преминава през академиите на „Камбуур“ и „Грьонинген“. Първия си професионален договор подписва през 2017 година с „Харкемазе Бойс“, с чийто екип изиграва 29 мача и отбелязва 2 гола. През 2018 година преминава в друг местен тим – „Йонг Грьонинген“ записвайки 31 мача и 2 гола. През сезон 2019/20 е собственост на „Камбуур“ изигравайки 11 мача с 1 гол. Следващия сезон преминава в израелския „Макаби Нетаня“, с чийто екип изиграва 26 мача и бележи 1 гол. През лятото на 2021 година става собственост на датския „Виборг“.

„ПФК Левски“ приветства с добре дошъл на „Герена“ Келиан ван дер Каап и му пожелава много щастливи мигове със синята фланелка.

„Сините“ отблизо: Атмосферата на „Левски“ – „Гурник“ (Забже) 1:1

„Левски“ и „Гурник“ (Забже) завършиха при резултат 1:1 в турския курорт Белек. Контролата бе първа за състава на Станимир Стоилов по време на зимната подготовка на тима.

Мачът започна равностойно, като „Гурник“ създаде първата по-сериозна опасност в срещата. В 3-ата минута Новак бе изведен в наказателното поле и прехвърли Николай Михайлов, но попадението не бе зачетено заради засада.

В следващите минути футболистите на „Левски“ създадоха няколко добри атаки, като в 16-ата минута Здравко Димитров бе изведен по лявото крило, опита да преодолее излезлия напред Биелица, но стражът успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар „сините“ бяха много близо до гол, но изстрелът с глава на Билал Бари срещна лявата греда.

В 25-ата минута „Левски“ създаде поредна опасност пред вратата на съперника. След центриране в наказателното поле топката стигна до Радослав Цонев, който стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на Биелица.

Малко по-късно Хосе Хименес подаде в наказателното поле към Лукас Подолски. Бившият национал опита удар, но Николай Михайлов внимаваше и успя да избие.

Марин Петков застраши вратата на Биелица в 35-ата минута, но ударът му от разстояние бе уловен от стража на полския тим.

Минута преди края на първото полувреме играч на „Гурник“ бе изведен срещу Николай Михайлов, но капитанът излезе добре напред и улови.

В 48-ата минута Павловски навлезе в наказателното поле от дясното крило и стреля, но топката мина покрай страничната греда на Пламен Андреев, който замени Николай Михайлов на полувремето.

Малко по-късно Гьоко Зайков стреля с глава след изпълнение на корнер, но ударът му мина над напречната греда.

В 54-ата минута „Левски“ отново застраши вратата на съперника. След разбъркване пред наказателното поле, Билал Бари открадна топката и стреля силно, но отново стражът на „Гурник“ се намеси и спаси.

В 60-ата минута Павловски стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай страничната греда. Секунди по-късно Желонка отправи опасен удар, който бе отразен от Пламен Андреев.

В 70-ата минута „Левски“ създаде добро положение. Партик-Габриел Галчев центрира от фаул, топката стигна до Билал Бари, но му бе избита. Андриан Краев стреля след това с глава, но в ръцете на вратаря.

В 82-ата минута „Гурник“ получи право да изпълни фаул в опасна близост пред наказателното поле на „Левски“. Зад топката застана Пьотър Кравчук, който стреля през стената и топката влезе във вратата на Пламен Андреев.

„Левски“ получи право да изпълни дузпа в 87-ата минута, след като футболист на „Гурник“ игра с ръка в наказателното поле на своя тим. Зад топката застана Хосе Кордоба, който стреля в левия ъгъл на вратата и изравни.

Левски – Гурник Забже 1:1

0:1 Кравчук (82)

1:1 Кордоба (87)

Левски: 13. Николай Михайлов – к, 22. Патрик-Габриел Галчев, 3. Гьоко Зайков, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 27. Асен Митков, 21. Радослав Цонев, 20. Димитър Костадинов, 88. Марин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

Categories

Станимир Стоилов след „Левски“ – „Гурник“ (Забже) 1:1

Наставникът Станимир Стоилов сподели, че отборът му е допуснал някои грешки в първата си зимна контрола срещу „Гурник“.

„Като за първа контрола имаше добро желание във футболистите. Все още виждам грешки и във фаза атака, и във фаза защита. Като за първа контрола мисля, че беше добре. В тези контроли най-важното е да подобрим физическата си подготовка, затова искам да играем по-динамично“, каза Стоилов.

„Нормално е Цунами да има някои болежки, той направи здрава физическа подготовка и преценихме, че може да играе максимум 30 минути. Уелтън също има леки проблеми, очакваме скоро да се включи в мачовете. Сонко по-скоро е получил схващане, а не контузия“, разкри наставникът.

„Част от младите се справят добре на тренировъчни процес и искаме да ги натоварим с повече отговорност. Затова Марин Петков и Андриан Краев носиха капитанската лента“, сподели треньорът.

„На този етап Филип Кръстев няма да е футболист на „Левски“. Аз много го харесвам, но той си има клуб – „Манчестър Сити“. Не мога да коментирам всички спекулации, около нас постоянно има такива. Видяхте, че и Ради Цонев, и Зайков играха днес“, завърши Станимир Стоилов.

Categories

„Левски“ преди контролата с „Гурник“ (Забже)

Футболистите на „Левски“ проведоха една тренировка в понеделник. Заниманието бе сутринта, като включваше основно игри и тактически упражнения.

Старши треньорът на „Левски“ Станимир Стоилов имаше възможност да използва всички свои налични футболисти в тренировката с изключение на Георги Миланов и Уелтън, които се подготвяха отделно от основната група.

Следобед за „сините“ е предвидено възстановяване в хотела на отбора в Белек, Турция.

Във вторник, 18 януари е първият мач на „Левски“ за 2022 година. „Сините“ излизат срещу полския „Гурник“ (Забже). Контролната среща започва в 16:00 часа и ще се играе на Regnum Football Center в Белек.

Categories
Video Видео Ексклузивно Клубни новини Лагери ЛЕВСКИ ТВ

Ексклузивно: Станимир Стоилов пред ЛЕВСКИ ТВ

Станимир Стоилов говори пред ЛЕВСКИ ТВ. Наставникът сподели своите впечатления от лагера в Белек, непосредствено преди старта на цикъла от контролни срещи и коментира актуалното състояние на своите играчи, както и обема свършена работа до тук.