Categories
Видео Клубни новини Шампионат

Живко Миланов: Липсваше ни завършващият удар

Треньорът на „Левски“ Живко Миланов поздрави футболистите след равенството 1:1 с „Царско село“.

„Разбира се, че съжаляваме, че не победихме. Имахме много ситуации. Така се случи, че гостите вкараха първи. За мен по-радващото беше, че успяхме да се върнем и имахме шансове да поведем. Мога само да изкажа адмирации към момчетата, защото според мен дадоха максимума от себе си, който имат в момента. Докато има шанса за седмото място – „Левски“ ще се бори. След равенството между „Ботев“ и „Черно море“ се отвори възможност, от която не успяхме да се възползваме и момчетата съжаляват много“, коментира Миланов.

„Липсваше завършващият удар, имахме достатъчно ситуации. Някой път можеш от една ситуация да отбележиш, а друг път от 15 да не вкараш. Съвсем друго щеше да бъде, ако ние бяхме отбелязали през първото полувреме. Надявам се да издържим на натоварената програма. Днес имахме момчета, които играха с проблеми, но просто ситуацията е такава, че имаме постове, които не можем да пипаме. Те играха и дадоха всичко от себе си“, добави още треньорът на „сините“.

Categories
Видео Клипове Клубни новини Шампионат

У дома отново…

„Левски“ победи с 2:1 „Черно море“ на „Герена“ след голове на Монсалве и Живко Атанасов. За гостите се разписа Илиев.

Началните минути на двубоя бяха равностойн. В 5-ата минута дойде първата голова ситуация. „Черно море“ получи правото да изпълни пряк свободен удар. Васил Панайотов стреля опасно, но стражът на „сините“ реагира навреме и изби встрани.

В 14-ата минута топката се удари в ръката на Ивайло Найденов и варненци поискаха дузпа. Нямаше обаче никакви основания за 11-метров наказателен удар, защото топката първо срещна крака на защитника и после ръката му.

В 24-тата минута Васил Панайотов пробва късмета си с далечен удар по земя, но твърде слабо и неточно.

В 32-рата минута „моряците“ организираха нова атака. На два пъти защитата на „Левски“ блокира изстрели. Родриго Енрике също получи шанс да обстрелва вратата на Микулич, но от малък ъгъл не бе точен.

Три минути по-късно Здравко Димитров центрира от фал. Ивайло Найденов пробва от дистанция, но над напречната греда.

„Моряците“ поведоха в 41-вата минута. Леандро Андраде бе изведен по левия фланг. Той навлезе в наказателното поле, преодоля Ивайло Найденов и пусна пас по земя, успоредно на голлинията. От непосредствена близост Илиан-Илиев младши отклони във вратата – 1:0.

„Левски“ се активизира и отвърна на удара мигновено. Секунди след допуснатия гол Здравко Димитров стреля с глава. Георги Георгиев реагира и спаси. Последва добавка на Мартин Петков, но след рикошет топката излезе в корнер. При последвалото центриране защитата на „Черно море“ не успя да изчисти добре. Патрик-Габриел Галчев получи отляво и намери Начо Монсалве. Испанецът стреля, получи се рикошет в Пабло Гарсия, който излъга вратаря Георгиев, и топката влетя в мрежата – 1:1.

Второто полувреме започна с повече острота от страна на „Левски“.

В 59-ата минута Здравко Димитров центрира отдясно. Марин Петков успя да закачи с глава топката, но не порази целта.

В 67-ата минута „сините“ разиграха добре пред наказателното поле на съперника. Мартин Петков отправи удар, който не затрудни Георги Георгиев и той улови.

Секунди по-късно Файсел Касми бе изведен сам срещу Микулич. Вратарят внимаваше и се хвърли в краката на нападателя.

Десетина минути преди изтичането на редовното време „Левски“ стигна до пълния обрат. Радослав Цонев центрира от пряк свободен удар. Мартин Райнов бе изпуснат от защитата и стреля с глава от близка дистанция. Георги Георгиев реагира и спаси, но последва добавка на Живко Атанасов, който нямаше как да пропусне за 2:1.

До края последва здрава битка, но до нови попадения не се стигна.

Левски – Черно море 2:1

0:1 Илиев 41′

1:1 Монсалве 43′

2:1 Атанасов 79‘

Левски (4-2-3-1): 1. Звонимир Микулич – 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев (Матео Стаматов 63′) – 91. Драган Михайлович, 4. Мартин Райнов (К) – 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков (Билал Бари 63′), 11. Здравко Димитров (Борислав Цонев 70′) – 89. Андриан Краев (Радослав Цонев 70′)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 10. Борислав Цонев, 14. Матео Стаматов, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов

Categories

Радослав Цонев: Проблемите в „Левски“ ни мотивират

Categories

Живко Миланов: Феновете помогнаха за обрата!

Наставникът Живко Миланов благодари на феновете след успеха над „Черно море“ с 2:1. Той заяви, че „сините“ ще се борят за седмото място до края.

„Чувството е много хубаво. За пръв играем пред наши фенове тук на „Герена“. Това ни липсваше през цялата година. В момента заслужено ги поздравяват. Първото полувреме не успяхме да контролираме топката. „Черно море“ малко ни изненада. Пресираха ни доста високо. През втората част играхме доста добре. Феновете много ни помогнаха да обърнем мача“, коментира Миланов.

„Грешки винаги ще се правят. По-важното е, че тези момчета показаха харектер и обърнаха мача през втората част. Беше много важно, че изравнихме преди почивката. Радостен съм, че бързо се върнахме в срещата. Нещата си дойдоха на мястото през втората част. Боби след всеки мач се чувства по-добре. За Ради това бе първи мач. Трябва да внимаваме с тези момчета. Ради има две операции, а Боби – три. Със следващите мачове ще добият още повече самочувствие, за да са на 100%. Разбира се, че гледаме към седмата позиция. Ще е доста трудно. Ще имаме още два мача на „Герена“, надявам се да ги вземем. Ако „Черно море“ не загуби точки до края няма да има смисъл“, добави Миланов.

Categories

Живко Атанасов: Проявихме характер, феновете са всичко за „Левски“

Categories
Видео ДЮШ Клубни новини

„Левски“ – „ЦСКА-София“ 1:1 (1/2-финал реванш „Купа БФС“ U18)

Юношите на „Левски“ до 18 години завършиха 1:1 с „ЦСКА-София“ на стадион „Георги Аспарухов“ в реванша от 1/2 финалите в турнира за Купата на БФС. „Сините“ отпаднаха от надпреварата с общ резултат 2:3. Гостите поведоха в резултата през първото полувреме, но в 73-та минута Петър Войнов изравни. Няклко минути по-късно Димитър Иванов пропусна дузпа за „Левски“.

„Левски“ U18: Пламен Андреев, Петър Войнов, Денис Динев, Константин Айдарски, Никола Църовски, Стелиън Георгиев, Александър Асенов (65 – Виктор Георгиев), Даниел Начев (к), Асен Митков, Самуил Беримски (55 – Васил Димитров), Димитър Иванов.

Categories
Видео Ексклузивно Клубни новини Шампионат

Голът на Марин Петков и атмосферата в Коматево

„Левски“ победи с 1:0 „Ботев“ (Пд) в Коматево след гол на Марин Петков в 20-ата минута.

Още в 4-ата „Ботев“ изпълни два корнера, единият с късо разиграване, а следващият с центриране към наказателното поле, но и двата случая не последва опасност за вратата на Николай Михайлов.

В 8-ата минута Мартин Райнов опита мощен удар отдалеч, но изстрелът му мина над вратата. В 12-ата минута Маркиньос стреля от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата на „сините“.

В 20-ата минута „Левски“ поведе в резултата. Мартин Петков изведе Марин Петков, който не остави шансове на Георги Аргилашки за 0:1.

В 24-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, но Николай Михайлов изби. Две минути по-късно Еспиноса стреля с глава право в ръцете на стража на „сините“.

В 34-ата минута Михайлов се намеси добре с една ръка след изстрел на Шоколаров. Десет минути след това Шоколаров центрира от свободен удар, но Атанас Чернев не реагира добре и не успя да засече топката във вратата на „сините“.

В 49-ата минута Маркиньос подаде към Емануел Току, който стреля от границата на наказателното поле, а Николай Михайлов с върха на ръкавиците си успя да отклони топката в напречната греда.

В 59-ата минута Марин Петков стреля от воле, но покрай вратата. В 70-ата минута Валери Божинов замени голмайстора в мача Марин Петков.

В 75-ата минута Николай Михайлов направи поредното си спасяване в двубоя.

До края двата тима размениха по няколко положения, но до нов гол така и не се стигна.

Ботев Пд – Левски 0:1

0:1 Марин Петков 21′

Жълти картони: Марин Петков (Л)

Левски: 13. Николай Михайлов – к, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев (78′ 10. Борислав Цонев), 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков (70′ 86. Валери Божинов), 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович

Резерви: 1. Звонимир Микулич, 10. Борислав Цонев, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 31. Костадин Илиев, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов

Categories

Николай Михайлов: Държим се заедно и даваме всичко за „Левски“

Categories

Живко Миланов: Труден мач беше, играем с млади момчета и съм доволен

Треньорът на „Левски“ Живко Миланов остана доволен от успеха с 1:0 срещу „Ботев“ в Коматево.

„Труден мач беше. Домакинът създаде доста положения, но имахме контрол над топката, което беше част от указанията ми. От това съм доволен. Играем с млади момчета. Ако видите последните три мача, то се изправихме срещу трите най-добри отбора в първенството и напрежението ни дойде в повече. На младия футболист му трябва време. Надявам се, че с течение на времето те ще придобият и опита, защото им се е отдал добър шанс“, заяви Миланов.

„Много от момчетата са израснали в школата. За тях не е толкова важно да печелят пари засега, те ще го правят след време. Докато имаме шанс ще се борим за 7-то място, но е важно да играем офанзивен футбол и да не се плашим от нищо. Няма голяма разлика от големите отбори. Излизаме за успех на „Герена“ срещу „Черно море“, завърши наставникът.