Новини
1 Юли 2019 г. - 19:49 ч.

„Левски“ загуби третата си контрола в Австрия (ВИДЕО)

„Левски“ загуби с 0:4 от германския „Тюргюджу-Атаспор“ (Мюнхен) третата си контрола от предсезонния лагер в Австрия. Мачът се игра в Йенбах, а наставниикът на „сините“ Петър Хубчев пусна в игра футболисти с по-малко игрови минути в проверките срещу „Ред Бул Бразил“ и „Зенит“ (Санкт Петербург).

Първата възможност в мача се откри пред „Левски“ – в 14-та минута Ивайло Найденов открадна топката в половината на „Тюргюджу“, подаде към Мартин Д. Петков, който изведе Станислав Иванов в наказателното поле. Крилото на „Левски“ шутира, но топката премина на сантиметри от левия стълб на вратата на германците.

Две минути по-късно отборът от Мюнхен също имаше възможност за гол – Лапе бе изведен сам срещу Михайлов, чукна топката покрай капитана на „Левски“, но тя срещна десния стълб на вратата.

В 25-та минута Деян Иванов фаулира Рабихич в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от потърпевшия.

В 43-та минута играчите на „Тюркгюджу“ имаха нова възможност за гол – Хирш опита да прехвърли Михайлов от границата на наказателното поле, но топката премина над гредата.

В началото на второто полувреме Янис Каргас извърши груб фаул срещу Хирш и съдията му показа директен червен картон.

В 56-та  минута германците удвоиха аванса си  - Касим Рахибич получи топката сам отляво в наказателното поле, подаде на непокрития Лапе, който на празна врата отбеляза. Четири минути по-късно резултата стана класически – след центриране отляво на вратата на Михайлов Зорба бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава изпрати топката в мрежата.

В 65-та минута Петър Хубчев извърши две смени – терена напуснаха Мартин Райнов и Станислав Иванов, а на техните места влязоха Хали Тиам и Паулиньо. Три минути по-късно в игра се появиха Живко Миланов, Иван Горанов и Нуно Рейш, съответно на местата на Ивайло Найденов, Мартин Д. Петков и Томислав Папазов. В 69-та минута Давиде Мариани и Станислав Костов заместиха Франко Мазурек и Илия Димитров, а две минути по-късно Атанас Кабов влезе на мястото на Илия Юруков.

В 73-та минута Лапе направи резултата 4:0 за „Тюркгюджу – Атаспор“. Германците изпълниха бързо пряк свободен удар в половината на „Левски“, топката стигна до непокрития вляво в наказателното поле Лапе, който с премерен удар преодоля Михайлов.

Следващата контрола на „Левски“ е във вторник, 2 юли срещу швейцарския шампион „Йънг Бойс“. Мачът започва м 19.30 часа българско време и ще се играе във Фюген.

„Левски“:

13. Николай Михайлов (к), 6. Ивайло Найденов (68 – 20. Живко Миланов), 19. Янис Каргас, 39. Деян Иванов, 24. Томислав Папазов (68 – 22. Нуно Рейш), 77. Илия Юруков (71 – 93. Атанас Кабов), 70. Мартин Райнов (65 – 23. Хали Тиам), 10. Франко Мазурек (69 – 8. Давиде Мариани), 99. Станислав Иванов (65 – 7. Паулиньо), 79. Мартин Д. Петков (68 – 4. Иван Горанов), 30. Илия Димитров (69 – 29. Станислав Костов)

Старши треньор: Петър Хубчев

„Тюркгюджу – Атаспор“ (Мюнхен):

1. Максимилиан Енгл, 15. Марио Ерб, 20. Томас Хаас, 35. Фуркан Зорба, 5. Бенедикт Хирш, 6. Марко Холц, 10. Ясин Йълмаз (к), 17. Килиан Фишер, 21. Доминик Вайс, 9. Касим Рабихич, 25. Карл-Хайнц Лапе

Старши треньор: Райнер Маурер

Голмайстори: 0:1 Касим Рабихич (26-дузпа); 0:2 Карл-Хайнц Лапе (56); 0:3 Фуркан Зорба (60); 0:4 Лапе (73);

Тагове: Levski Левски