Новини
31 Март 2014 г. - 05:35 ч.

Левски спечели гостуването си на Локо Пд с 2:0

Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0, в среща от 29-ия кръг на първенството, която се игра на стадион „Локомотив” в Пловдив. Головете за победата на „сините” отбелязаха Валери Божинов и Владимир Гаджев съответно в 61-та и 72-та минута. Червен картон получи Тижани Белаид.

Левски започна днешната среща с Горан Блажевич на вратата, а пред него в отбрана бяха Станислав Ангелов, Павел Чмовш, Аймен Белаид и Рикардо Нунеш. В халфовата линия стартираха Врадимир Гаджев, Даниел Димов, Кевин Брю, Радослав Цонев и Владислав Мисяк, а на върха на атаката бе Валери Божинов.

В 4-та минута след пряк свободен удар за Левски, Радослав Цонев центрира в наказателното поле, но право в ръцете на Господинов. В 8-та след пряк свободен удар за Локомотив Пд, Здравко Лазаров прати топката директно в Блажевич. Минута по-късно Валери Божинов бе изведен сам срещу Господинов от Влади Гаджев. Топката отскочи високо и Божинов от въздуха я нацели, пращайки я от външната страна на мрежата.

В 21-та минута Валери Божинов опита между двама да шутира, но топката мина встрани от вратата. В следващата атака Спас Делев атакува отляво, шутира силно, но не намери целта. В 32-та минута след продължителен рейд Гаджев стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.  В 39-та Радослав Цонев засече центриране на Нунеш отляво, но прати топката покрай вратата.

След почивката, в 55-та минута Мартин Камбуров се справи с Чмовш и Белаид в наказателното поле и стреля от десетина метра, но не намери вратата.

В 61-та минута току що влезлият в игра юноша на Левски Стивън Петков засече с глава центриране отляво и уцели гредата, а след това Валери Божинов засече също с глава в опразнената врата – 1:0 за „сините. В 65-та минута след центриране от дълбочина Делев стреля отблизо, но Блажевич спаси на голлинията. След още пет минути Диего стреля силно от дистанция, но Блажевич изби.

В 72-та минута Левски нанесе своя втори удар -  Влади Гаджев направи двойно с Макриев, изскочи сам срещу Господинов и технично прати топката в долния ляв ъгъл – 2:0. Две минути по-късно Мисяк изскочи сам срещу вратаря, прехвърли го технично, но за жалост топката се удари в напречната греда и излезе в аут.

В 75-та минута Тижани Белаид от Локомотив получи директен червен картон за груб фаул срещу Даниел Димов. В края на мача двубоят бе прекъсван на няколко пъти, заради проблем с осветлението на стадиона.

Статистика от мача и съставите на двата отбора може да видите тук!