Левски ТВ Шампионат
5 Август 2017 г. - 23:01 ч.

Асен Букарев след загубата от Верея с 0:2

ЛЕВСКИ отстъпи с резултат 2:0 на "Трейс Ареса" от Верея в мач от Четвърти кръг на ППЛ.

Още в третата минута Георги Андонов вкара гол във вратата на Божидар Митрев. Той получи топката от Елиаш да Силва, който изпревари Димитър Пиргов и свали топката с гърди към седмицата на домакините, който прати топката в горния десен ъгъл.

Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като при подаването на Мехди Фенуш с глава към Елиаш бразилецът бе в  положение на засада.

Десет минути по-късно чист гол бе отменен на Димитър Пиргов заради несъществуваща засада. Централният бранител прати топката в мрежата, след като преди това Георги Аргилашки с отличен рефлекс изби удар на Прохазка в горната греда, а бранителят бе най-бърз и реализира, но попадението му отменено несправедливо, тъй като бе покрит от защитата.

Атака на домакините в 29-ата минута доведе до втори гол. Елиаш изведе Бенгюлзов, който не пропусна и удвои.

Верея - ЛЕВСКИ 2:0

1:0 Андонов (3)
2:0 Бенгюзов (29)